Biraz ?

Hayat çok koşuşturmalı, yoğun, hızlı... Günler birbirine benzeyip; konuştuklarımız, düşündüklerimiz, yaptıklarımız, sıradanlaşıyor.

O zaman bir vermenin vakti gelmiş demektir.

Ayvalık, eşsiz sahili, üstüne serpiştirilmiş balıkçı tekneleri, ötede küçücük adaları ile bir doğa harikasıdır. Osmanlı döneminde şekillenmiş dokusu; dar, kıvrımlı eski taş sokakları ve taş evleriyle Ayvalık’tır o... Güzelliği ve kendine has kimliğiyle ilk bakışta fark edilir.

Ayvalık’tan Cunda Adası’na geçtiğinizde, asıl harikalar diyarı başlar. Cunda, kumsala kadar uzanan çam ağaçları ve masmavi denizi ile size bir başka göz kırpar.

Ege’nin kıyısında yer alan, Balıkesir’in vazgeçilmezi Cunda Adası, göz alabildiğince uzanan kumsalları, pırıltısı eksik olmayan güneşi, mutluluk dolu denizi ve ondan hiç ayrılmayan zümrüt yeşili ağaçları ve zeytinlikleriyle göz doldurur.

Şehrin içinde geçmişin zarif edasını taşıyan tarihi taş evler karşılar sizi... Evlerin ekru renklerine karışmış gülkurusu tonları, rüzgârla uçuşur. Cumbası dikme demirden balkon korkulukları, pencere kafesleri, ahşap ya da kesme taş işçiliği ile göz kamaştıran nefis oymalı balkon ayakları ve üzerindeki motifler, dakikalarca süren bir seyirliktir.

Bu kadar mı, elbette değil...

Cunda, güzelim bir tarihe de ev sahipliği yapar.

Yüzyıllara meydan okuyan kiliseler, manastırlar sizi sessizce buyur eder. Çamlı Manastır’a diğer adıyla Taksiyarhis Ta Çamya’ya, Ada merkezinden yaya olarak ve Patriça yolundaki Ekşi Çeşme'nin solundaki yolu izleyerek yarım saatte varabilirsiniz. Koruyan Meryem Manastırı “Panagias Tis Lekai”, Ayvalık Dalyan Boğazı’ndan çıkışta sağda zeytin ağaçlarının arasından gözüken, boğaza hakim manzaralı restore edilmiş özel bir mülktür.

Ayrıca Cunda, lezzet avcıları için de sahile sıralanmış balıkçılarıyla eşsiz bir çekim merkezidir.

CUNDA HOTEL, sizi ağırlamaktan mutluluk duyar.

O zaman atlayın gelin Cunda'ya, CUNDA HOTEL mutluluk randevunuz için sizi burada bekliyor.